08 Maj 2023
Szlak "Velo Czorsztyn" to prawdziwa gratka dla miłośników rowerowych wycieczek. Trasa ma długość około 27 km i prowadzi wzdłuż malowniczego jeziora Czorsztyńskiego. To idealne miejsce na relaksującą, ale i pełną wrażeń przejażdżkę.
"Velo Czorsztyn" to trasa o średnim stopniu trudności, idealna zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. Dzięki licznym punktom widokowym i atrakcjom turystycznym, trasa ta jest doskonała na jednodniowy wypad.
Szlak "Velo Dunajec" to kolejna perełka wśród tras rowerowych w okolicach Zakopanego. Trasa ta ma długość około 32 km i prowadzi wzdłuż rzeki Dunajec, od Sromowiec Niżnych do Krościenka nad Dunajcem.
"Velo Dunajec" to trasa o średnim do zaawansowanego stopniu trudności, idealna dla osób poszukujących bardziej wymagających wyzwań rowerowych. Dzięki różnorodności krajobrazów i atrakcji, trasa ta z pewnością przypadnie do gustu zarówno amatorom, jak i doświadczonym rowerzystom.
Trasa rozpoczyna się w Kirach u wylotu Doliny Kościeliskiej. Z Kir jedziemy drogą w stronę Czarnego Dunajca. W przysiółku Roztoki skręcamy w lewo do Doliny Chochołowskiej. Przez Siwą Polanę, asfaltową drogą dojeżdżamy do Hucisk. Dalej trasa prowadzi pod górę kamienistą drogą na Polanę Chochołowską, cały czas przez Tatrzański Park Narodowy. Po drodze mijamy Niżnią i Wyżnią Bramę Chochołowską oraz Wywierzysko Chochołowskie. Powrót tą samą drogą do Roztok. W Roztokach skręcamy w prawo, a następnie w lewo, przez most na Kirowej Wodzie, szutrową drogą dojeżdżamy do asfaltowej drogi. Dalej w prawo do przysiółka Groń, gdzie skręcamy w prawo i obok stadionu biatlonowego dojeżdżamy do Kir.
Trasa rozpoczyna się na parkingu na Polanie Szymoszkowej. Jedziemy za znakami przez wieś Kościelisko. W przysiółku Roztoki skręcamy w prawo, przez las szutrową drogą wjeżdżamy na polanę Płazówka. Tu warto odpocząć, podziwiając otoczenie Doliny Chochołowskiej. Dalej przez Witów jedziemy asfaltową dróżką do wsi Dzianisz, a następnie pod górę na Gubałówkę (1123 m). Trudy podjazdu rekompensuje wspaniały widok na Zakopane i Tatry. Zjeżdżamy drogą do Kościeliska, a następnie do Zakopanego.
Trasa rozpoczyna się przy Ośrodku Narciarsko-Rekreacyjnym Harenda w Zakopanem (rower można wywieźć na górę koleją). Dalej trasa wiedzie do wsi Ząb. Z Zębu jedziemy na południe na Furmanową i Gubałówkę. Cały czas podziwiamy piękne widoki na Tatry i Zakopane. Z Gubałówki przez przysiółek Słodyczki zjeżdżamy do wsi Nowe Bystre, a następnie wąską dróżką asfaltową na Bachledówkę, gdzie wielokrotnie przebywał biskup Karol Wojtyła. Stąd rozpościerają się piękne panoramy na Tatry i Podhale. Dalej jedziemy przez Czerwienne do Zębu.
Trasa rozpoczyna się w Białym Dunajcu przy Urzędzie Gminy. Jedziemy przez wieś, a następnie przez most na Białym Dunajcu do wsi Gliczarów Dolny. Wąską, asfaltową drogą stromo pod górę docieramy do Gliczarowa Górnego. Przed nami wieś Bukowina Tatrzańska i wspaniały widok na Tatry. Tutaj skręcamy w lewo i asfaltową dróżką dojeżdżamy do przysiółka Zimni, dalej szutrową drogą jedziemy na północ grzbietem między Leśnicą a Gliczarowem. Widok jak z bajki na Tatry i Podhale. Polną drogą dojeżdżamy do Gliczarowa Dolnego, a następnie do Białego Dunajca.