tiktok instagram

Zakopane na Boże Ciało. Jak zaplanować urlop?

24 Maj 2024

Zakopane to idealne miejsce na długi weekend czerwcowy. Można tam spędzić czas zarówno aktywnie na górskich wędrówkach, jak i odpocząć w hotelu ze spa czy spróbować specjałów lokalnej kuchni.

Weekend czerwcowy - atrakcje Zakopane

Jadąc do Zakopanego na długi weekend czerwcowy koniecznie trzeba się wybrać kolejką na Kasprowy Wierch. Warto przeznaczyć na to co najmniej 3 godziny, bilety lepiej zakupić wcześniej przez internet, aby nie czekać w kolejce do kasy. Po drodze warto podjechać pod Wielką Krokiew i zobaczyć z bliska najsłynniejszą skocznię narciarską w Polsce.

Po południu warto wybrać się na spacer po Krupówkach, najsłynniejszym deptaku w Zakopanem z licznymi restauracjami i sklepami z pamiątkami. Na Krupówkach znajduje się też Muzeum Tatrzańskie, Iluzja Park, Dom do góry nogami, Papugarnia czy Muzeum Figur Woskowych.

Drugi dzień pobytu w Zakopanem można przeznaczyć na spacer po Tatrzańskim Parku Narodowym. Warto udać się do Morskiego Oka, w Dolinę Chochołowską czy Dolinę Kościeliska. Na taką wycieczkę warto przeznaczyć cały dzień, aby w spokoju pokonać całą trasę, a na końcu mieć czas na podziwianie widoków czy odpoczynek w schronisku przy słynnej góralskiej herbatce z prądem. Osoby, które chciałyby zobaczyć panoramę Tatr, Podhala i samego Zakopanego powinny wybrać się na Gubałówkę, można tam dotrzeć pieszo lub kolejką. Warto pamiętać, że od niedawna za trasę pieszą trzeba zapłacić, gdyż jej część znajduje się na terenach prywatnych. Na szczycie Gubałówki znajduje się taras widokowy, a także restauracje czy wiele atrakcji dla dzieci, takich jak np. tor saneczkowy czy zjeżdżalnia grawitacyjna. Planując długi weekend czerwcowy na Podhalu warto się też wybrać w okolice Zakopanego np. na Termy Chochołowskie czy Termy Bukowina. Przed przyjazdem warto sprawdzić godziny otwarcia danej atrakcji, gdyż mogą się one różnić w zależności do dnia tygodnia czy sezonu.

Gdzie nocleg w Zakopanem na Boże Ciało?

Jeśli planujesz spędzić długi weekend Bożego Ciała w Zakopanem i szukasz komfortowego noclegu, warto odwiedzić stronę odkryj-zakopane.com. Ta rekomendowana i sprawdzona platforma oferuje szeroką gamę opcji zakwaterowania, w tym luksusowe apartamenty Zakopane i urokliwe domki góralskie Zakopane, które są doskonale dopasowane do różnorodnych preferencji turystów.

W bogatej ofercie znajdują się takie obiekty jak Zakopiańskie Tarasy, Apartamenty Królewska i Rezydencja Górska, które gwarantują wysoki standard i wygodę. Ponadto, dla miłośników unikalnych rozwiązań dostępne są Osada Bachledzki Wierch i Elkowy Zakątek, oferujące niepowtarzalny klimat i bezpośredni kontakt z naturą.

Rezerwując nocleg za pośrednictwem odkryj-zakopane.com, masz pewność bezpiecznej transakcji. Platforma jest nie tylko łatwa w obsłudze, ale także oferuje konkurencyjne ceny i oferty specjalne, które czynią ją atrakcyjną opcją dla każdego, kto pragnie odkryć piękno polskich Tatr.

Gdzie można tanio i dobrze zjeść w Zakopanem?

Będąc z Zakopanem koniecznie trzeba spróbować lokalnych specjałów jak np. kwaśnica z żeberkami czy kiełbaski jagnięce. Na domowy obiad można się wybrać np. do lokalu U Słonia, Baru pod Smrekami, Bistro Schronisko Krupówki czy Baru Marzanna. Chociaż raz trzeba się też wybrać do tradycyjnej, góralskiej karczmy z kominkiem, góralskimi przyśpiewkami i przysmakami kuchni podhalańskiej np. Karczma Bacówka. Bąkowo Zohylina słynie z kolei z najlepszej kwaśnicy z grzybami, podawanej w podgrzewanym kociołku. W Kiełbasa House & Grill warto spróbować kiełbasy góralskiej podanej w chrupiącej bułce z autorskimi sosami, góralskimi serami i warzywami.

Korki na zakopiance. Jak ich uniknąć?

Ze względu na dużą popularność Zakopanego zwłaszcza w okolicy długich weekendów, na trasie dojazdowej do miasta często tworzą się korki. Można ich jednak uniknąć korzystając z alternatywnych tras i omijając nieco zakopiankę.

W Nowym Targu można skręcić w drogę krajową nr 49 do Białki Tatrzańskiej, a następne jechać przez Bukowinę Tatrzańską i Murzasichle. Dodatkowo jadąc przez Rabkę warto zjechać na drogę wojewódzką nr 958 i dalej jechać przez Chabówkę, Czarny Dunajec, Witów i wjechać do Zakopanego od strony Kościeliska. W ten sposób uda się uniknąć jednego z najbardziej zakorkowanych odcinków zakopianki. Wracając z Zakopanego w kierunku Śląska, Wrocławia czy Opola, warto wybrać drogę na Chochołów, a następnie na słowacki Namiestów i Bielsko-Białą. Z kolei jadąc na wschód Polski, warto wybrać trasę przez Łysą Polanę, słowacką Białą Spiską i dalej przez Piwniczną. Jadąc do Zakopanego samochodem, warto pamiętać o tym, że w samym mieście, zwłaszcza w pobliżu największych atrakcji niełatwo jest znaleźć darmowe miejsce parkingowe. Warto skorzystać z aplikacji mobilnej lub strony internetowej, aby sprawdzić dostępność miejsc parkingowych. Całe centrum Zakopanego znajduje się w strefie płatnego parkowania. O darmowy parking łatwiej będzie nieco dalej od centrum, skąd można podjechać dalej komunikacją miejską. Bilety autobusowe można kupić w automatach znajdujących się w autobusie, u kierowcy lub w aplikacji mobilnej.

Powrót wstecz
close modal